Przeżyjmy to jeszcze raz -
Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II w obiektywie

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Adama Wróbla, upamiętniających uroczystość beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.

Adam Wróbel (ur. 10.01. 1974 r. w Suchej Beskidzkiej) fotografią zajmuje się od 10 lat. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, na wydziale operatorskim o specjalności fotografia. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, ale też nie stronił od samodzielnych ekspozycji. „Beatyfikacja JP II, Watykan, 1 maja 2011 r.” to jego czwarta wystawa indywidualna. Pan Adam jest także autorem zdjęć do wielu albumów, m.in. o Suchej Beskidzkiej oraz płyt muzycznych CD i DVD. Jego zdjęcia ukazywały się także w prasie krajowej i zagranicznej. Na co dzień artysta prowadzi zajęcia z fotografii w Studium Reklamy oraz dla młodzieży gimnazjalnej. Poza fotografią współpracuje z firmami TV, jako operator przy projektach filmowych.

Wystawa prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej stanowi fotograficzny zapis uroczystości beatyfikacyjnej Jana Pawła II, a także dnia poprzedzającego to wydarzenie. Ukazuje Rzym goszczący pielgrzymów z całego świata - ludzi, w sercach których wciąż żyje Papież i jego słowa. Fotografie przedstawiają ich czuwanie w modlitwie oraz oczekiwanie na radosny moment beatyfikacji. Autor zdjęć był jednym z kilku akredytowanych fotoreporterów z Polski, co pozwoliło mu na wykonanie fotografii w miejscach niedostępnych dla zwykłych pielgrzymów. Wystawie towarzyszy także prezentacja książek, dotyczących życia i spuścizny, jaką pozostawił po sobie nasz wielki rodak.

Ekspozycję można zobaczyć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 10 maja. Więcej zdjęć z uroczystości beatyfikacyjnej Jana Pawła II do obejrzenia na naszej stronie.