„Z książką przez wieki” -
wakacyjne zajęcia dla dzieci

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wakacyjne zajęcia dla dzieci, które tym razem przebiegną pod hasłem „Z książką przez wieki”. Najmłodsi nie tylko dowiedzą się jak zmieniała się książka na przestrzeni wieków, ale także udadzą się w literacką podróż tysiące lat wstecz. Poznają życie jaskiniowców, odwiedzą średniowieczne zamki, dowiedzą się o wynalazkach, które zmieniły oblicze świata. Przed uczestnikami zajęć zostaną też odkryte trudne karty historii naszego kraju, a mianowicie okres wojny, zaborów i lata PRL-u. Jednak wszystko to zostanie przekazane najmłodszym w ciekawej i przyjaznej dla nich formie.

W trakcie bibliotecznych spotkań dzieci będą uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i ruchowych. Będą rozwiązywać zagadki i rebusy, mierzyć się z krzyżówkami i przede wszystkim dobrze się bawić, a wszystko to po to, by wykształcić u najmłodszych nawyk czytania i obcowania z książką. Dzięki zajęciom dzieci będą miały także okazję poznać różne fakty i ciekawostki historyczne, bliżej przyjrzeć się życiu w zamierzchłych czasach i poznać losy naszego kraju. Wakacyjne zajęcia dostarczą uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń, jak i przydatnej wiedzy.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6-12 lat i będą odbywać się w każdy poniedziałek o godz. 11:00.

Harmonogram spotkań:

• 7.07 - „Od pióra do e-booka” - krótkie dzieje książki
  • 14.07 - Życie jaskiniowca
  • 21.07 - W średniowiecznym zamku
  • 28.07 - Oświecenie świat zmienia
  • 4.08 - Gdy z map zniknęła Polska - czasy zaborów
  • 11.08 - Wichry wojny
  • 18.08 - Gdy czekolada była na kartki - lata PRL-u
  • 25.08 - Świat za 100 lat - perspektywy na przyszłość

Na wakacyjne zajęcia dla dzieci zaprasza również filia Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wysokiej. Podczas spotkań dzieci poznają najpiękniejsze bajki (m.in. H.Andersena, J.W. Grimm) oraz wezmą udział w mini pikniku zorganizowanym przed tamtejszą biblioteką. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki o godz. 14:00.

Harmonogram spotkań:

• 30.06 - „Bajki H. Andersena” - zajęcia plastyczne, malowanie plakatu „Wakacje 2014”
  • 7.07 - „Bajki J.W. Grimm” - malowanie ilustracji do bajek oraz zabawy ruchowe
  • 14.07 - „Bajki Ezopa” - wykonanie postaci z plasteliny, inscenizacje i zabawy ruchowe
  • 18. 08 - Zajęcia ceramiczne
  • 25.08 - „Pożegnanie lata”- piknik przed biblioteką, wspólna zabawa, słodycze oraz malowanie kredą na płytkach wakacyjnych wspomnień

Filia w Wysokiej zaprasza również na wakacyjne zajęcia komputerowe dla dzieci, które będą odbywać się w czwartki o godz. 14:00.

Gorąco zachęcamy do udziału w wakacyjnych spotkaniach!