Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza do współpracy osoby zainteresowane zaprezentowaniem swoich prac w ramach III edycji wystawy „Młodzi Twórcy”. Oferta skierowana jest do artystów-amatorów, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w świecie sztuki lub dotychczas tworzyli tylko do „szuflady”.

Jeśli malujesz, rzeźbisz, pstrykasz niepowtarzalne fotki, wykonujesz różne przedmioty lub przejawiasz jakąkolwiek inwencję twórczą to biblioteka szuka właśnie Ciebie! Technikę wykonania, format i motyw przewodni pracy pozostawiony jest w kwestii samych artystów. To także od nich zależy ilość zaprezentowanych prac - każda osoba może wystawić jedną lub kilka rzeczy.

Nie ważny również wiek. W poprzednich edycjach wystawy swoje prace eksponowali zarówno uczniowie, studenci, jak i osoby dorosłe. Część z nich swój kunszt artystyczny doskonaliło podczas różnego rodzaju kursów lub w liceach plastycznych. Inni swój talent szlifowali „na własną rękę”. Dzięki młodym artystom mieliśmy okazję podziwiać w bibliotece interesujące szkice, obrazy olejne, akwarele, grafiki, a nawet modele... okrętów. Z kolei dzięki bibliotece artyści mogli zaprezentować swój dorobek artystyczny szerszemu gronu, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów, chociażby związanych z wynajmem sali. Podobnie jak w poprzednich latach, zaplanowano również wernisaż ekspozycji, na który każdy z artystów będzie mógł zaprosić rodzinę i znajomych.

Aby wziąć udział w III edycji wystawy „Młodzi Twórcy” wystarczy zgłosić się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej z gotowymi pracami do końca kwietnia 2015 r. Więcej informacji można uzyskać w budynku głównym biblioteki (ul. Legionów 1) lub telefonicznie (33) 8234618.

Zapraszamy do udziału w wystawie! Naprawdę warto!