Wystawa malarstwa Pauliny Cichoń

14 kwietnia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Pauliny Cichoń. W tym wyjątkowym dniu młodej artystce towarzyszyła rodzina, znajomi, sympatycy biblioteki oraz inni lokalni twórcy m.in. związani z Bałysówką. W otwarciu wystawy uczestniczył również Wójt Gminy Spytkowice oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach. W sumie w wernisażu wzięło udział około 40 osób.

Na prezentowanej w Wadowickiej Bibliotece Publicznej ekspozycji można zobaczyć głównie obrazy akrylowe. Motywem przewodnim prac jest martwa natura, kwiaty oraz postać dziecka. Z wielu dzieł emanuje sielski klimat, a w pracach artystki można doszukać się inspiracji impresjonizmem. Drugim elementem ekspozycji jest ręcznie malowana porcelana, na której widnieją kwiaty, ornamenty i inne graficzne formy projektowane specjalnie na życzenie klienta.

Ekspozycję można obejrzeć do 12 maja 2015 r. w godzinach pracy Wadowickiej Biblioteki Publicznej. Serdecznie zapraszamy!