Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac podopiecznych i sympatyków Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”, która od 14 października do 7 listopada zdobić będzie ściany sali konferencyjno-wystawowej.

Prezentowane prace powstały w ramach „Akcji-Koloryzacji”, mającej na celu zintegrowanie osób niepełnosprawnych w lokalnej społeczności. Zostały one wykonane na plenerach, które odbyły się w sierpniu br., a uczestniczyły w nich wszystkie te dzieci, które miały ochotę spędzić czas z podopiecznymi Stowarzyszenia. Ostatecznym celem „Akcji” jest właśnie wystawa, która w pełni prezentuje umiejętności i talent dzieci zarówno pełno-, jak i niepełnosprawnych. Członkowie Stowarzyszenia mają nadzieję, że ta piękna inicjatywa zapoczątkuje tradycję tworzenia sztuki przez młodych artystów. Dzięki takim wydarzeniom lokalna społeczność miasta zdobywa świadomość, że wszystkie dzieci mają wspaniały talent oraz serce do sztuki.

Wystawa „Akcja-Koloryzacja” została dofinansowana w ramach programu Tesco „Decydujesz-Pomagamy”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 października o godz. 17.00 w budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul.  1).