Fauna i flora Wadowic - wizyta Leśnika w Wadowickiej Bibliotece Publicznej

Dzisiaj (22 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Akademii Małego Wadowiczanina. Był to świetny pretekst, żeby do naszej Biblioteki zaprosić Pana Eugeniusza Drzewieckiego - leśnika z Nadleśnictwa Andrychów. Młodzi adepci Akademii przysłuchiwali się opowieściom o rodzimej faunie i florze. Poznali zasady prawidłowego zachowania w lesie, zwyczaje zwierząt zamieszkujących okoliczne tereny oraz właściwości i zastosowania, niektórych gatunków roślin. Pan Leśnik zapoznał także naszych „studentów” z tajnikami niezwykle ciekawej i pożytecznej pracy leśników. Dzieci z zaciekawieniem słuchały niezwykłych „leśnych” historii i anegdot. Na koniec każda klasa otrzymała pakiet pomocy edukacyjnych, a każde dziecko odblask.