Wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż niezwykłej wystawy malarstwa Moniki Ślósarczyk, który odbędzie się 3 sierpnia o godz. 18.00 (ul. Legionów 1).

Monika Ślósarczyk - artystka urodzona w Bielsku-Białej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. R. Banaszewskiego.

W centrum świata artystycznego malarki znajduje się człowiek. Fascynacja nim i wnikliwa obiektywna obserwacja pozwala artystce odegrać wręcz rolę „reporterki”. Na prezentowanych obrazach widać wykształcony, specyficzny styl, niepoddający się modom, ale bardzo silnie osadzony we współczesnej estetyce. Twórczyni niechętnie mówi o sobie i swojej sztuce, ale swoimi obrazami znakomicie opowiada historie życia niejednego z nas.

Ekspozycję można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 16 września.

Zapraszamy! Wstęp wolny!