W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa
SARS-CoV-2 Wadowicka Biblioteka Publiczna będzie nieczynna do odwołania.

Informujemy również, że okres wypożyczenia materiałów zostanie wydłużony.

Świat oczami grafika -
nowa wystawa w Wadowickiej Bibliotece

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę grafiki Bogumiła Lukaja - absolwenta filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Bogumił Lukaj od wielu lat związany jest z Pracownią Ikonografii i Konserwacji Dzieł Sztuki przy Parafii Prawosławnej w Krakowie. Na co dzień zajmuje się marketingiem i projektowaniem graficznym w dużej firmie przemysłowej. W swojej twórczości posługuje się tradycyjnymi technikami malarskimi. Zazwyczaj obrazuje współczesną rzeczywistość, często wplatając w nią elementy ironii lub tworzy syntezę z elementami pop-artu czy sztuki ulicy.

Bo w bibliotece fajnie jest,
czyli ferie z biblioteką!

Ferie - błogi czas zabawy, odpoczynku i regeneracji sił niestety dobiegł końca. Młodzi czytelnicy, w odróżnieniu od „niezimowej” pogody, nie zawiedli i jak co roku, przybyli do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na wspólną zabawę.