„Rymowane poniedziałki” to cykl wakacyjnych zajęć artystycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat zorganizowanych przez Wadowicką Biblioteką Publiczną. Wszystkie spotkania oparte będą na poezji dziecięcej znanych polskich autorów (głównie Juliana Tuwima i Jana Brzechwy). Głównym celem warsztatów będzie dobra zabawa z książką, rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wyobraźni.

W trakcie bibliotecznych spotkań dzieci będą uczestniczyć w zajęciach literackich, plastycznych i ruchowych. Będą rozwiązywać zagadki i rebusy, mierzyć się z krzyżówkami i przede wszystkim dobrze się bawić, a wszystko to po to, by wykształcić u najmłodszych nawyk czytania i obcowania z książką. Wakacyjne zajęcia dostarczą uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń, jak i przydatnej wiedzy.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5-12 lat i będą odbywać się w każdy poniedziałek o godz. 11:00.

Harmonogram „Rymowanych poniedziałków”:

• 6 lipca 2015 roku - „Galerie łobuziaków” - tworzymy zabawne portrety z wierszy Jana Brzechwy
  • 13 lipca 2015 roku - „Podróże małe i duże” - oglądamy świat z lotu ptaka
  • 20 lipca 2015 roku - „Cuda i dziwy” - wędrujemy przez krainę fantazji z Dziwaczką i jej paczką
  • 27 lipca 2015 roku - „Moje dwie i cztery łapy” - poznajemy zwierzaki z ZOO i wiejskiego podwórka
  • 3 sierpnia 2015 roku - „Ugotowane abecadło” - utrwalamy na wesoło znajomość polskiego alfabetu
  • 10 sierpnia 2015 roku - „Ptasie rymy” - nasłuchujemy, co nadaje ptasie radio
  • 17 sierpnia 2015 roku - „Fachowcy od siedmiu boleści” - z Brzechwą gasimy pożary
  • 24 sierpnia 2015 roku - „Pociąg do książek” - samodzielnie tworzymy „Lokomotywę” Juliana Tuwima

Zajęcia wakacyjne będą również prowadzone w Filii w Wysokiej. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki o godzinie 14.00 pod hasłem „Bezpieczeństwo wokół nas”, są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Harmonogram spotkań:

• 27 lipca - „Mój bezpieczny, wymarzony dom” - zajęcia plastyczno- literackie z lekturą „Nasz dom mruczy jak kot”
  • 3 sierpnia - „Wakacje nad wodą” - spotkanie z ratownikiem - zajęcia plastyczno- literackie z lekturą „Martynka uczy się pływać”
  • 10 sierpnia - „Bezpiecznie z ogniem” - spotkanie ze strażakiem - zajęcia plastyczno- literackie z lekturą „Jak Wojtek został strażakiem”
  • 17 sierpnia - „Bezpieczna droga” - spotkanie z policjantem - zajęcia plastyczno-literackie z lekturą „Z Agatką na drodze„
  • 24 sierpnia - „Bezpieczne wakacje” - spotkanie z pielęgniarką - zajęcia plastyczno- literackie z lekturą „Franklin idzie do szpitala”
  • 31 sierpnia - Pożegnanie lata - piknik przed biblioteką

Gorąco zachęcamy do udziału w wakacyjnych spotkaniach!